Logo

 Datum: 24. 06. 2024  

  Hlavní menu
Hlavní stránka Kdo jsme Co děláme Historie Dárci a sponzoři Poradna Kontakty Seznam rubrik Odkazy Chat Fotogalerie

  DVD
Historie Help klubu Boccia, reportáž z turnaje

  Kalendář 2014
Kalendář HELP 2014

  Přihlášení
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

 

   

  Hostujeme u

  Poděkování
Sponzor nadace OKD

  Návštěvnost
TOPlist

  kdo je v chatu

  Vytvořil
. Pavel Kolarczyk 2008

Počet zobrazených článků: 26 (z celkem 26 nalezených)

Pobyt v Bystřici pod Hostýnem
(Helpklub, Pobyty, 10.08.2022)
Věrni tradici a díky milému personálu v Sole Gratii v Bystřici pod Hostýnem jsme letos opět prožili hezký pohodový týden. Procházky v okolí, končící v cukrárně s báječnou zmrzlinou, výlety - letos Helfštýn s nádhernými výhledy na krajinu z nejvyšších pater či Modrá s atraktivním podvodním světem a archeoparkem - byly bonusem našich letitých pobytů v kraji pod Hostýnem. Dětem jsme dopřáli nejen zážitky, ale i relax v podobě masáží, kolektivních her či kvízů našeho věrného asistenta Zdeňka. Nicméně i pobyt v kolektivu či sdílené radosti a humor jsou pro nás všechny příjemnou změnou v každodenních starostech. Jsme za to rádi a děkujeme moc všem sponzorům. Už se zase těšíme na příště. Je to po letech vynucené pauzy moc fajn, strávit spolu bezstarostný týden. Děkujeme!!!

PRVNÍ POBYT PO PANDEMII
(Helpklub, Pobyty, 24.10.2021)
Počátkem letošního srpna se naše sdružení po dlouhé pauze opět vydalo na naše známá místa. Pandemie nás na dlouho omezila. Postižení lidé jsou k nemocem náchylní a rodiče? No, kdo by se o ty naše děti staral, že? Takže jsme si zase s chutí oživili naše milé okolí Bystřice pod Hostýnem, podnikali výlety, něco tvořili a hlavně se společně smáli. Uvidíte ve fotogalerii!

DAVIDŮV MLÝN
(Helpklub, Pobyty, 13.09.2019)
Rádi se vracíme na oblíbené místa a proto jsme opět zavítali do Davidova mlýna u přehrady Kružberk. Zdejší okolí a vstřícný personál, který nás mile přivítal, nás vždy potěší. Počasí se nám vskutku vydařilo, o sluneční paprsky nebyla nouze, a tak jsme mohli většinu času trávit venku. Během tří dnů jsme navštívili zámek v Hradci nad Moravicí, vydali se na procházku k přehradě Kružberk, hráli jsme hry, řešili kvízy a někteří z nás si zahoubařili. Tyto tři dny jsme si užili v krásné okolní krajině a načerpali jsme novou energii do dalších dní.

REKONDIČNÍ POBYT
(Helpklub, Pobyty, 14.08.2019)
Po roce jsme opět zavítali do Bystřice pod Hostýnem na naši oblíbenou Solu Gratii. Zdejší personál nám vždy vytvoří skvělé podmínky, takže se tam cítíme jako doma. Počasí nám přálo, jak k výletům po okolí, tak i k procházkám. Letos jsme se vydali na výlet k Záhlinickým rybníkům. Občas jsme zaslechli šplouchající se ryby ve vodě, viděli vodní ptáky i kačeny a dokonce jsme zahlédli i daňka. Další výlet jsme podnikli do Holešova. Prošli jsme se historickým náměstím a obdivovali krásný barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Jako pokaždé naše procházky vedly také do centra Bystřice pod Hostýnem do cukrárny, kde jsme si pravidelně pochutnávali na zmrzlině. Nezapomněli jsem navštívit i poutní místo Hostýn. Týden nám uběhl rychle a hlavně se vydařil. Krásné vzpomínky nám zůstanou napořád. Už teď se znovu těšíme na příští společný pobyt.

PUTOVÁNÍ S TANDEMEM UŽ PO OSMÉ
(Jiřina Nevrlá, Pobyty, 05.06.2019)
Naši Helpáci mají štěstí na dobré kamarády. Už po osmé vyrazili na několikadenní výlet s dobrovolníky z Adry. Jejich cílem byl tentokrát malebný kraj v okolí Olomouce. Po prohlídce tohoto historického města pokračovali návštěvou Šternberka, hradu Sovinec a Vítkov, zavítali na zámek Úsov, podívali se na ukázku výcviku dravých ptáků. A protože to byla skvělá parta, večerní zábava, soutěže a hry stály za to. Děkujeme sponzorům a Adrákům

VÍKEND V DAVIDOVĚ MLÝNĚ
(Helpklub, Pobyty, 12.10.2018)
Na prodloužený víkend jsme zavítali do kraje řeky Moravice, do Starých Těchanovic. Cílem byl mlýn, dnes zvaný Davidův. Přestože první zmínky o mlýně jsou již z roku 1640, čekalo nás milé překvapení v podobě zrekonstruovaného a prostorného objektu uprostřed přírody s rybníčky. Vlídné podzimní počasí nás lákalo k procházkám. V přírodě jsme si zasoutěžili, obhlídli jsme okolí včetně Kružberské přehrady či trosek hradu Vikštejn z poloviny 13. století. Večery jsme trávili pospolu v klubovně při kvízech a společenských hrách. Dobře jsme se pobavili a o legraci nouze nebylo. No prostě vydařený víkend.

REKONDIČNÍ POBYT
(Helpklub, Pobyty, 12.10.2018)
Jak velí tradice, letní pobyt jsme trávili již poněkolikáté v Bystřici pod Hostýnem.Známé prostředí, příjemný a vstřícný personál. Je to místo, kam se rádi vracíme. Okolí známe,tak jsme letos v rámci výletu popojeli směrem na jih. Navštívili jsme monumentální Velehrad, potěšili jsme se v obci Modrá na Uherskohradišťsku v „Živé vodě“ – v největším podvodním tunelu v Česku. A prošli jsem se dávnou historií Velké Moravy v památníku ve Starém Městě. Počasí přálo i procházkám po okolí, posezení u kávičky či zmrzlinového poháru v naši oblíbené cukrárně. V obci Brusná jsme navštívili milou restauraci Brusenka s posezením u točícího se mlýnského kola. Neopomenuli jsme ani Hostýn. I přesto, že téměř všechny děti jsou imobilní, byli jsme velmi aktivní a domů jsme se vraceli plni nových zážitků.

REKONDIČNÍ POBYT V BYSTŘICI POD HOSTÝNEM
(Helpklub, Pobyty, 10.08.2017)
Po dvou letech jsme se opět vrátili na místo, kde je nám dobře. Je to Bystřice pod Hostýnem, na Solu Gratii- magické místo s dobrým duchem, kde pohled na malé městečko s kouzelným západem slunce nikdy neomrzí. Tentokrát jsme byli vybaveni elektrickými vozíky, a přestože teploty šplhaly přes 30 stupňů Celsia, i kopce jsme zvládali bravurně. Výlety nám nebyly cizí. Navštívili jsme Buchlovice a jejich tradiční česnekové hody, zámek a překrásný park v Holešově, kde jsme obdivovali exotická zvířata i výstavu obrazů a fotografií. Neopomenuli jsme známé poutní místo Svatý Hostýn. Prošli jsme blízké okolí, navštívili Bystřici pod Hostýmem a místní cukrárnu.Vždyť zmrzlina v tropickém počasí přišla všem vhod. Ale byla i tvorba pro radost. Hezký dárek pro sebe,či naše blízké jsme za pomocí zručnějších tvořili téměř všichni. A naše bolavá záda si vzal na starost náš věrný asistent Zdeněk Kukla, který masíroval a masíroval. K tomu všemu perfektní kuchyně, vstřícný a trpělivý personál a všeobecně dobrá nálada všech. Co víc jsme si mohli přát? Odjížděli jsme možná trochu fyzicky unaveni, ale spokojeni a s pocitem, že nás stejně hřejivě přivítají na Sole Gratii i napřesrok.

SVÁTEK LETNIC NEBOLI SMAŽENÍ VAJEČINY
(Helpklub, Pobyty, 01.06.2017)
Tuto pěknou jarní tradici jsme oslavili i my Helpáci. Sešli jsme se 29.5. v 15 hodin v Těrlicku, kde jsem spolu usmažili vaječinu v přírodě. K dispozici jsme měli krásnou, rozlehlou zahradu naší členky, která nám zajistila i krásné počasí. My ostatní jsme s sebou přivezli dobrou náladu. Společne jsme se pobavili a pochutnali nejen na vaječině, ale i na kávě a moučnících, které napekly naše šikovné maminky. Zůstali jsme až do setmění, jak nám bylo dobře. Více ve fotogalerii.

REKONDIČNÍ POBYT V JESENÍKÁCH
(Helpklub, Pobyty, 10.08.2016)
Opět jsme se vydali do překrásné přírody Jeseníků a společně zde strávili týden plný pohody, výletů po okolí a relaxu. Navštívili jsme ruční papírnu, zámek a prošli se lázeňským komplexem ve Velkých Losinách. Znovu jsme zavítali na Rejvíz, tentokrát jsme se jeli podívat na Eko- Farmu Orlí vrch se spoustou zvířat a restauraci s domácími výrobky. Nenechali jsme si ujít ani lázně Jeseník s nádherným výhledem a užili jsme si procházku balneoparkem, který byl vybudován v lesoparku. Nachází se tam síť potůčků, jezírek, vodopádků a brouzdališť, které jsme si vyzkoušeli a které na svých pacientech už praktikoval Vincenc Priessnitz. I přesto, že s námi bylo šest vozíčkářů, jsme vše zvládli a společný týden nám zanechal krásné vzpomínky a těšíme se na další.

SOBOTNÍ RELAX NA ŠVARNÉ HANCE
(Helpklub, Pobyty, 22.06.2016)
Členové a příznivci Help klubu zkusili poznávat Beskydy i s lidmi s postižením.. Zjistili jsme, že i s invalidním vozíkem je možné podnikat hezké túry s krásnými výhledy do blízkých hor. Z chaty Charbulák jsme se společně vydali naučnou stezkou kolem dřevěného kostelíka na Švarnou Hanku. Cestou jsme obdivovali zdejší nedotčenou přírodu a kochali se krásným výhledem na Lysou horu, Tatry a okolní kopce. Potkali jsme spoustu turistů, kteří měli stejný nápad a jeli si užít pěknou slunnou sobotu do hor. Domů jsme se vrátili příjemně unaveni a už se těšíme na další společný výlet.

NEDĚLNÍ PROCHÁZKA NA OLEŠNÉ
(Helpklub, Pobyty, 26.10.2015)
Příjemná nedělní procházka v malebném prostředí přehrady Olešná byla letos asi jedna z posledních. Ačkoliv u vody trochu foukalo, nálada uprostřed krásné podzimní přírody byla stejně hřejivá, jako barvy podzimních stromů. V cíli nás čekal krásný výhled na okolní krajinu, povozili jsme se na místní lanovce a nakonec jsme ochutnali zdejší výbornou kuchyni a společně poseděli u dobré kávičky. Prostě hezky strávená neděle! Díky všem za účast.

REKONDIČNÍ POBYT V JESENÍKÁCH
(Helpklub, Pobyty, 14.08.2015)
Relaxovat bychom měli umět každý den a obzvlášť v letních měsících. My jsme prožili pohodový týden uprostřed přírody krásných Jeseníků. Pod azurovým nebem a navzdory tropickému počasí jsme nevynechali žádnou příležitost k procházce či výletu do okolí. Naučná stezka Rejvíz, Mechové jezírko, město Jeseník i jeho krásné lázně - to vše jsme zdárně zvládli i přes náš hendikep. Také jsme navštívili organizaci Zahrada 2000, prohlídli jsme si jejich zařízení a seznámili se s tím, jak oni umí pomáhat lidem s handicapem překonávat překážky bězného života. Personál hotelu Nodus včetně kuchyně přispěli k naší celkové spokojenosti. Protože jsme rádi spolu a v Jeseníkách se nám líbilo, určitě se tam zase vrátíme.

VÍKEND V MALENOVICÍCH
(Helpklub, Pobyty, 09.06.2015)
Za červstvým vzduchem pod Lysou horu....Víkend jsme pojali relaxačně a rekreačně. Vzorně se o nás postaral personál "Rajské boudy" v Malenovicích, aktivně jsme trávili čas na bowlingu i na procházkách. A třebaže počasí nebylo nikterak příznivé - pod střechou přece neprší! I když jsme v pátek 22.5. přijížděli s obavami, našli jsme způsob, jak odjíždět v neděli spokojeni.

DNY NA MONOSKI
(Helpklub, Pobyty, 04.03.2015)
V neděli 1.3. 2015 se konala akce "Dny na monoski" Při této příležitosti jsme si mohli vyzkoušet jízdu na speciálně upravené lyži - monoski, která je určená především osobám s handicapem. Zúčastnili se naši mladí z Help klubu a užili si krásný slunečný den ve ski-areálu Rališka, Horní Bečva. Pro všechny byl připraven program a nechyběl ani moderátor a DJ.

LETNÍ REKONDIČNÍ POBYT
(Helpklub, Pobyty, 18.08.2014)
Stává se již tradicí, že začátek srpna patří našemu týdennímu pobytu v útulném místě v penzionu Sola Gratia v Bystřici pod Hostýnem. Společně trávíme čas odpočinkem, tvoříme, soutěžíme, chodíme na dlouhé procházky, poznáváme okolí a hlavně relaxujeme. Naši mladí Helpáci mají zajištěné masáže a vířivku. Záplavu fotografií najdete ve fotogalerii.

TANDEM OPĚT VYJÍŽDÍ!
(Jiřina Nevrlá, Pobyty, 05.06.2013)
Tandem to jsou dva!!! Helpáci - vozíčkáři opět vyráží se svými asistenty na putování, které jsme si nazvali Tandem. Prožít společné zážitky mohou naši členové zase s dobrovolníky z Adry o víkendu 28.-30.června. V čele s Michaelem Kalmánem vyjedou tentokrát do Hostýnských vrchů. Základnu budou mít v našem oblíbeném Sola Resortu. Tento nápad podporuje Nadace Srdcovka OKD. Snad jim vyjde počasí a prožijí nezapomenutelný víkend!

HELP KLUB V RÁJI
(Jiřina Nevrlá, Pobyty, 25.10.2012)
Takto s nadsázkou se dá označit náš helpácký víkend v Malenovicích v Rajské boudě. Název hotelu je sice podle p. vedoucího Rajského, ale kdybychom to nevěděli, spojujeme ho určitě s rájem. Kvalitní bezbariérové ubytování, jídlo na přání, to nejkrásnější babí léto, houby, dobrá zábava, prostě jako v ráji. Podívejte se na fotky!

TANDEM - TO JSOU DVA
(Jiřina Nevrlá, Pobyty, 02.10.2012)
Helpáčtí mladí vozíčkáři se vrátili z prvního putovního pobytu s dobrovolníky nazvaného TANDEM. Na akci vyšlo vše - ubytování, počasí, program, tedy vše, co k podařenému víkendu patří. Důkazy najdete v reportáži TV Polar a naší fotogalerii. Doufejme, že se k nám sponzoři neotočí zády a přidají se další mladí dobrovolní "tlačiči", aby se mohl počet vozíčkářů zvyšovat. Vznikne tak nová tradice, tolik potřebná pro mladé lidi s handicapem i jejich unavené rodiče.


KAM S HELP KLUBEM ZA DOBRODRUŽSTVÍM?
(Jiřina Nevrlá, Pobyty, 23.06.2012)
Jako každým rokem, tak i letos... V čase prázdnin je už 20 let naší hezkou tradicí setkávat se na týdenním rehabilitačním kurzu. Tentokrát si budem opět užívat na naší milé chatě SOLA GRATIA od 11.8. do 18. 8. 2012. Potom startuje naše prvotina - TANDEM, pobyt několika našich dětí s dobrovolníky ADRY. Snad se nám podaří vytvořit novou tradici! Jsou mezi námi totiž vzácní lidé, kteří bez nároků na odměnu chtějí pomáhat a věnovat cennou devizu - svůj volný čas a sílu našim mlaďochům. Jejich pobyt se uskuteční 28.-30. 9. 2012 v Penzionu Rajská bouda v Malenovicích. Na stejném místě bude i helpácký víkendový pobyt ve dnech 19.- 21. 10. 2012. Těm, co jedou, hezké zážitky a s ostatními se těšíme zase v září!

PODZIMNÍ POBYT NA RETASU
(Jiřina Nevrlá, Pobyty, 09.10.2011)
Každoroční podzimní rekondiční pobyt prožili mladí Helpáci s maminkami ve středisku Retaso na Prostřední Bečvě. Během čtyřdenního prodlouženého víkendu od 6. do 9. října 2011 jsme prostřídali zábavu s rehabilitací. Počasí sice bylo pochmurně podzimní, ale zábavu nepokazilo. Přesvědčit se můžete ve fotogalerii.

MATKY DOBÝVALY PRAHU
(Helpklub, Pobyty, 05.10.2010)
Několik našich matek opět pokročilo v osamostaňování a péči o naše postižené děti přenechaly otcům. Jejich cílem se stala metropole. Po procházce za krásami Prahy navštívily Carmen v Karlínském divadle. Dva dny bez dětí ve veselé dámské společnosti je určitě povzbudilo pro nastávající podzim.

SOLA GRATIA 7.-14.8. 2010
(Jiřina Nevrlá, Pobyty, 18.08.2010)
Letošní prázdninový týden prožily helpácké děti opět v kouzelném zařízení v Bystřici pod Hostýnem. Ubytování, jídlo, příroda, výlety, program, masáže - vše vyšlo prvotřídně. Nádhera! Vše uvidíte zdokumentováno ve fotogalerii. Sponzorovi a všem, kteří připravili našim dětem tento pobyt, děkujeme!!!

DOBÝVÁNÍ HRADU!!!
(Jiřina Nevrlá, Pobyty, 27.04.2010)
V neděli 2.5.2010 jdeme s dětmi na hrad! Pokud nám počasí dovolí, půjdeme společně poznávat historii Slezskoostravského hradu. Bezbariérová prohlídka hradu, sklep plný strašidel, městečko Miniuni na Černé louce a společná návštěva restaurace nebo kavárny - to je přece skvělý program pro první májovou neděli. Sejdeme se v 9.00 hodin na parkovišti před hradem.  Přidejte se!!!

POBYT V MOSTECH V LUKÁCH
(Jiřina Nevrlá, Pobyty, 13.05.2009)
Ve dnech 7.-10. května uspořádal HELP klub pobyt ve středisku Mosty v Lukách nedaleko Olomouce. Výborné služby, nádherné počasí, pestrý program, malebná příroda a přispění sponzora - prostě opět skvělá akce. Nahlédněte do fotogalerie, inspirujte se a příště jeďte s námi!!!

Adventní výlet do Krakowa
(Jiřina Nevrlá, Pobyty, 16.11.2008)

Stalo se tradicí, že se maminky Helpu na jeden den utrhnou od předvánočního běsnění a nechají doma trpět tatínky a partnery. Bez dětí, bez starostí, často už i bez sil se vydáme letos do nedalekého KrakoWa, abychom na chvíli pocítily vánoční atmosféru, tentokrát u našich polských sousedů. Přidejte se!! Jedeme v sobotu 13.12.2008.

  novinky
10.08.2022: Do fotogalerie byla přidána fota z pobytu v Bystřici pod Hostýnem

24.10.2021: Podzimní setkání
Dlabání dýní v Helpu

24.10.2021: Sola gratia 2021
Konečně týdenní pobyt po dlouhé vynucené pauze. Letošní Sola Gratia byla fajn.

05.06.2019: Tandem na cestách ve fotografiích

30.10.2018: Přidána fota z pobytu v Davidově mlýně

30.10.2018: Podívejte se na naše děti na rekondičním pobytu

14.08.2015: Záplava fotografií z našeho posledního prázdninového pobytu v Jeseníkách

 
<<  Červen 2024  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

  Vyhledávání

Vyhledat text


  Jak bude
In-počasí

  Výročí - 20. let HELP klubu
20. let výročí

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS